1DAY ACUVUE TruEye 30 lu Kutu

Yeni ürün

Dünyada kontakt lens alanında ilk silikon günlük kullan at lensidir. %100 oksijen geçirgenliği üstün nem ve kayganlık hissi sayesinde kullanımı oldukça rahattır. Miyop ve Hipermetrop görme kusurlarının giderilmesi için kullanılan günlük lenslerdir. HYDRACLEAR teknolojisi ile siz de tanışın.

Daha Fazla Detaylar99,90 TLKdv Dahil

- +

 
Daha Fazla Bilgi

Hiç lens yokmuş hissiyle karşılaştırılabilir tek günlük kullan-at lens.

1-DAY ACUVUE® TruEye®, sahip olduğu özgün özelliklerinin bir araya gelmesi sayesinde, gözün oküler ortamını korumak ve sürdürmek üzere tasarlanmıştır:  HYDRACLEAR® 1 Teknolojisi ile hiç lens takılmamış kadar konforlu bir kullanım sağlamak için yüksek ıslanabilirlik ve ultra-pürüzsüzlük;  silikon hidrojel materyaliyle %100 oksijen performansı, ve zararlı UV ışınlarının geçişine karşı Sınıf-1 UV blokajı* sağlar. Her 10 kullanıcıdan 9’u kullanımının kolay olduğunu ve her 10 lens kullanmaya yeni başlamış kişinin 10’u da çıkartmanın kolay olduğunu söylemektedir. 

1-DAY ACUVUE® TruEye® product packshot

Parametreler

8.5 mm temel eğri/14.2 mm çap
9.0 mm temel eğri/14.2 mm çap

Önerilen değişim sıklığı

Günlük kullanım, günlük kullan-at

Lens materyali Narafilcon A
Teknoloji HYDRACLEAR® 1 Teknolojisi ile lensin materyaline gömülü ıslatıcı ajan Polyvinyl pyrrolidone (PVP) 

Oksijen geçirgenliği (Dk/t):4

118 x 10-9 (-3.00D lens)

Merkez korneaya ulaşabilen oksijen miktarı % (oksijen akışı):5

%98
Su içeriği %46

UV-blokajı:*  %99.9 UVB ve %96.9 UVA (Sınıf 1)
Merkez kalınlığı -3.00D'de (mm): 0.085

İç-dış işareti:

Evet (123)

Görünürlük rengi:

Evet


Ambalaj içindeki lens adedi 30 lens

 

* Tüm ACUVUE® marka kontakt lensler, zararlı UV ışınlarının gözünüze ve korneanıza ulaşmasına karşı korumaya yardım olan Sınıf-1 ve Sınıf-2 UV-blokajına sahiptir.  UV-emici kontakt lensler gözü veya çevresindeki alanları tamamen kapatmadıkları için, UV bloke edici güneş gözlüklerinin yerini alamazlar.

Ambalaj solüsyonunun içerisinde, solüsyonun pH’ını kontrol etmek üzere borik asit ve disodyum tetraborat (sodyum borat) bulunmaktadır. 

  1. Morgan PB et al. Günlük kullan-at silikon hidrojel kontakt lens takılan, ilk kez lens kullanmaya başlamış deneklerde göz fizyolojisi ve konfor. CLAE 2103; 36: 118–125.
  2. Brennan N. SiH ve hidrojel günlük kullan-at KL kullanımında korneal oksijen tüketiminin diffüzyon denklem hesaplamaları. Optom Vis Sci 2009 E-abstract 95809.
  3. İlk kez lens kullanmaya başlayanlarda 1-DAY ACUVUE® TruEye® ile 1 yıllık prospektif çalışma, Eurolens Research İngiltere. 1 aylık ziyaretlerden elde edilen veriler.
  4. Sınırları-düzeltilmiş, kenarı-düzeltilmiş Dk değerleri kullanılarak -3.00D’lik bir lensin merkezinde oksijen gerçigenliği. Birimler: 35° C’de (cm/sn) (ml O2/ml x mm Hg). Dk polarografik yöntemle belirlenmiştir.
  5. Oksijen akışı – kornea merkezinde % bulunurluk (göz açık) ve lens yokken %100 ile karşılaştırılarak.
  6. Göz açıkken korneal oksijen metabolizması endeksinin ve aynı zamanda hücresel enerji üretiminin bir göstergesi olan Brennan yöntemi kullanılarak hesaplanan korneal oksijen tüketimi.

 
Özellikleri
Markalara Göre Lensler JOHNSON & JOHNSON
Tipine Göre Lensler Şeffaf Lensler
Değişim Sıklığına Göre Lensler Günlük Kullan At Lensler
 
Teknik Bilgiler

Göz hekiminiz göz yapınızın ve sağlığınızın lens kullanımına uygunluğunu kontrol eder. Göz yapınız lens kullanımına uygun ise, lens kullanımı için gerekli göz değerlerinizi (BC, DİA, SPH, CYL, AKS) ve kullanmanız gereken lensi lens reçetesinde belirtir.

Lens Reçetenizde bulunması gereken değerler;

Dia : Kontakt lensin mm cinsinden çapını belirtir.
BC : Base curve gözün temel eğrisidir.
Sph (Pwr) : Gözün Miyop (-) veya Hipermetrop(+) numarasıdır. Dioptri (lens numarası) lens kutularında Sph veya Pwr olarak belirtilir.
Cyl(Astigmat) : Astigmat (silindir) değeridir. Lens kutusunda CYL olarak belirtilir.
Aks : Astigmatın göz üzerindeki yerini belirten değerdir.

İki göz numaranız aynı ise sağ ya da sol seçeneklerinden bir tanesini doldurmanız yeterlidir.

Yorumunuzu Yazın

Yorumunuzu Yazın

Menü