1DAY ACUVUE MOIST for ASTIGMATISM 30 lu Kutu

Yeni ürün

Hem astıgmatlı lensim olsun hemde lens solusyonu ve saklama kabı derdi olmasın hem hijyenik hem kaliteli olsun diyorsanız one day acuvue moist astıgmatlı torik lensleri sizin tüm beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacatır. Net görüş ile günlük kullan at lensinin konfoluğunu yaşayın.

Daha Fazla Detaylar99,90 TLKdv Dahil

- +

 
Daha Fazla Bilgi

1-DAY ACUVUE® MOIST for ASTIGMATISM Marka Kontakt Lensler, iki benzersiz teknolojiyi, astigmatlılar için tek bir günlük kullan-at lenste bir araya getirmiş, güçlü bir kombinasyondur: Net ve stabil bir görme için Hızlandırılmış Stabilizasyon Dizaynı (ASD)1,2,3 ve sabahtan akşama kadar süren olağanüstü konfor için LACREON®Teknolojisi.4 Ayrıca, UV geçişine karşı koruma için, yüksek düzeyde UV-blokajı özelliği de bulunmaktadır.*

1-DAY ACUVUE® MOIST for ASTIGMATISM

Parametreler

 

8.5 mm temel eğri/14.5 mm çap

Önerilen değişim sıklığı

Günlük kullanım, günlük kullan-at

Lens materyali Etafilcon A
Teknoloji Hızlandırılmış Stabilizasyon Dizaynı (ASD) ve LACREON® Teknolojisi ile lensin materyaline gömülü ıslatıcı ajan Polyvinyl pyrrolidone (PVP)
Oksijen geçirgenliği (Dk/t):5 23.7 x 10-9
Merkez korneaya ulaşan oksijen miktarı % : %87
Su içeriği %58

UV-blokajı:* %98.8 UVB ve %85.1 UVA (Sınıf 2)
Merkez kalınlığı -3.00D'de (mm) 0.090

Görünürlük rengi Evet

Ambalaj içindeki lens adedi 30 lens
 

 

* Tüm ACUVUE® Marka Kontakt Lensler, zararlı UV ışınlarının gözünüze ve korneanıza ulaşmasına karşı korumaya yardım olan Sınıf-1 ve Sınıf-2 UV-blokajına sahiptir.  UV-emici kontakt lensler gözü veya çevresindeki alanları tamamen kapatmadıkları için, UV bloke edici güneş gözlüklerinin yerini alamazlar.

Ambalaj solüsyonunun içerisinde, solüsyonun pH’ını kontrol etmek üzere borik asit ve disodyum tetraborat (sodyum borat) bulunmaktadır.

  1. Sulley A, Young G, Lorenz K & Hunt C. Halen lens kullanmayanlara torik yumuşak kontakt lensler takılmasının klinik değerlendirmesi. Ophthalmic Physiol Opt 2013, 33, 94–103.
  2. Chamberlain P et al. Yumuşak Torik Kontakt Lens Takıldığında Görme Keskinliğindeki Dalgalanmalar. Optom Vis Sci 2011; 88: 534-538.
  3. McIlraith R, Young G, Hunt C. Standart-dışı koşullarda torik lens oryantasyonu ve görme keskinliği. CLAE 2010; 33 (1): 23-26.
  4. Osborn et al. Yeni Bir Günlük Kullan-at Torik Yumuşak Kontakt Lensin Çok Merkezli Değerlendirilmesi. AOA poster 2011.
  5. Sınırları-düzeltilmiş, kenarı-düzeltilmiş Dk değerleri kullanılarak -3.00D’lik bir lensin merkezinde oksijen geçirgenliği. Birimler: 35° C’de (cm/sn) (ml O2/ml x mm Hg). Dk polarografik yöntemle belirlenmiştir.
  6. Oksijen akışı – kornea merkezinde % bulunurluk (göz açık) ve lens yokken %100 ile karşılaştırılarak.
 
Özellikleri
Markalara Göre Lensler JOHNSON & JOHNSON
Tipine Göre Lensler Toric Lens (Astigmatlı lens)
Değişim Sıklığına Göre Lensler Günlük Kullan At Lensler
 
Teknik Bilgiler

Göz hekiminiz göz yapınızın ve sağlığınızın lens kullanımına uygunluğunu kontrol eder. Göz yapınız lens kullanımına uygun ise, lens kullanımı için gerekli göz değerlerinizi (BC, DİA, SPH, CYL, AKS) ve kullanmanız gereken lensi lens reçetesinde belirtir.

Lens Reçetenizde bulunması gereken değerler;

Dia : Kontakt lensin mm cinsinden çapını belirtir.
BC : Base curve gözün temel eğrisidir.
Sph (Pwr) : Gözün Miyop (-) veya Hipermetrop(+) numarasıdır. Dioptri (lens numarası) lens kutularında Sph veya Pwr olarak belirtilir.
Cyl(Astigmat) : Astigmat (silindir) değeridir. Lens kutusunda CYL olarak belirtilir.
Aks : Astigmatın göz üzerindeki yerini belirten değerdir.

İki göz numaranız aynı ise sağ ya da sol seçeneklerinden bir tanesini doldurmanız yeterlidir.

Yorumunuzu Yazın

Yorumunuzu Yazın

Menü