Acuvue OASYS for ASTIGMATISM SET1

Yeni ürün

Acuvue oasys torik (astıgmat) kontakt lensleri spor yaparken, araba kullanırken, bilgisayar başında çalışırken ya da televizyon izlerken ve bir çok fiziksel aktivite sırasında doğru konumda durarak görüş netliğinizi bozmayacak şekilde tasarlanmıştır. Üst düzey nem oranı ve oksijen geçirgenliği sayesinde en iyi astigmatlı lens konforu

Daha Fazla Detaylar409,90 TLKdv Dahil

- +

 
Daha Fazla Bilgi

ACUVUE® OASYS® for ASTIGMATISM, astigmatlılar için ultra-pürüzsüz lenslerdir. İki kanıtlanmış teknolojiyi bir araya getirmiştir – lens yokmuş hissini veren, net ve stabil görmeyi sağlayan Hızlandırılmış Stabilizasyon Dizaynı (ASD) ve gün boyu süren konforu sunan HYDRACLEAR® PLUS.1 Ayrıca torik kontakt lensler arasındaki mevcut en yüksek UV-korumasını sağlar.

ACUVUE® OASYS® for ASTIGMATISM

Parametreler

8.6 mm temel eğri/14.5 mm çap

Önerilen değişim sıklığı

Günlük kullanımda 2 haftalık değişim
Uzun süreli (6 gece/ 7 güne kadar) kullanımda 1 haftalık değişim

Lens materyali Senofilcon A
Teknoloji

Hızlandırılmış Stabilizasyon Dizaynı (ASD) ve HYDRACLEAR® PLUS Teknolojisi ile lensin materyaline gömülü ıslatıcı ajan Polyvinyl pyrrolidone (PVP) 

Oksijen geçirgenliği (Dk/t):4

129.3 x 10-9

Merkez korneaya ulaşan oksijen miktarı % (oksijen akışı):5

%98
Oksijen tüketimi:6 %100
Su içeriği %38

UV-blokajı:*  %99.9 UVB ve %96.1 UVA (Sınıf 1)
Merkez kalınlığı -3.00D'de (mm): 0.080

Görünürlük rengi Evet

Ambalaj içindeki lens adedi 6 lens

 

* Tüm ACUVUE® marka kontakt lensler, zararlı UV ışınlarının gözünüze ve korneanıza ulaşmasına karşı korumaya yardım olan Sınıf-1 ve Sınıf-2 UV-blokajına sahiptir.  UV-emici kontakt lensler gözü veya çevresindeki alanları tamamen kapatmadıkları için, UV bloke edici güneş gözlüklerinin yerini alamazlar.

Ambalaj solüsyonunun içerisinde, solüsyonun pH’ını kontrol etmek üzere borik asit ve disodyum tetraborat (sodyum borat) bulunmaktadır.

  1. Sulley A, Madec-Hily A, Packe R. Senofilkon A kontakt lens kullanıcılarının büyük ölçekli bir araştırması. Optom Vis Sci 2012 E-abstract 125443.
  2. Sınırları-düzeltilmiş, kenarı-düzeltilmiş Dk değerleri kullanılarak -3.00D’lik bir lensin merkezinde oksijen geçirgenliği. Birimler: 35° C’de (cm/sn) (ml O2/ml x mm Hg). Dk polarografik yöntemle belirlenmiştir.
  3. Oksijen akışı – kornea merkezinde % bulunurluk (göz açık) ve lens yokken %100 ile karşılaştırılarak.
  4. Göz açıkken korneal oksijen metabolizması endeksinin ve aynı zamanda hücresel enerji üretiminin bir göstergesi olan Brennan yöntemi kullanılarak hesaplanan korneal oksijen tüketimi.
 
Özellikleri
Markalara Göre Lensler JOHNSON & JOHNSON
Tipine Göre Lensler Toric Lens (Astigmatlı lens)
Değişim Sıklığına Göre Lensler 2 Haftalık Lensler
 
Teknik Bilgiler

Göz hekiminiz göz yapınızın ve sağlığınızın lens kullanımına uygunluğunu kontrol eder. Göz yapınız lens kullanımına uygun ise, lens kullanımı için gerekli göz değerlerinizi (BC, DİA, SPH, CYL, AKS) ve kullanmanız gereken lensi lens reçetesinde belirtir.

Lens Reçetenizde bulunması gereken değerler;

Dia : Kontakt lensin mm cinsinden çapını belirtir.
BC : Base curve gözün temel eğrisidir.
Sph (Pwr) : Gözün Miyop (-) veya Hipermetrop(+) numarasıdır. Dioptri (lens numarası) lens kutularında Sph veya Pwr olarak belirtilir.
Cyl(Astigmat) : Astigmat (silindir) değeridir. Lens kutusunda CYL olarak belirtilir.
Aks : Astigmatın göz üzerindeki yerini belirten değerdir.

İki göz numaranız aynı ise sağ ya da sol seçeneklerinden bir tanesini doldurmanız yeterlidir.

Yorumunuzu Yazın

Yorumunuzu Yazın

Menü